UWAGA! Nabór otwarty do grupy TUS 16-18 lat!

Dla kogo są te zajęcia?

Nasze zajęcia są przeznaczone dla młodych ludzi, którzy:

• mają trudności w kontaktach społecznych
  • mają trudności z rozpoznawaniem, wyrażaniem i regulacją emocji
  • mają trudności w przestrzeganiu ustalonych zasad
  • mają obniżone poczucie własnej wartości, nie wierzą w siebie
  • odczuwają nadmierny stres
  • chcą nauczyć się nowych umiejętności, które pomogą im nawiązać satysfakcjonujące kontakty z innymi
  • chcą nawiązać nowe znajomości, z różnych powodów są spragnione kontaktów z rówieśnikami

W naszej Fundacji trwa obecnie rekrutacja do grupy Treningu Umiejętności Społecznych na rok szkolny   2024/2025.

Obecnie prowadzimy nabór do grupy dla młodzieży w wieku 14-16 lat  na cykl 13 spotkań   od listopada do lutego:

18, 25. listopada, 2, 9, 16. grudnia, 13, 20, 27. stycznia, 3, 10. lutego

Fundacja zastrzega sobie prawo do zmiany terminu spotkania w trakcie trwania cyklu, o czym   wcześniej poinformuje wszystkich uczestników.

Zapewniamy stały kontakt z trenerem - prowadzącym zajęcia – konsultacje przed rozpoczęciem kursu   oraz po  jego zakończeniu.

Konsultacje kwalifikujące do grupy zajęciowej trwają 30/40 min i są bezpłatne - zapraszamy na   nie rodziców/a z dzieckiem/ nastolatkiem

Co oferujemy w ramach tych zajęć?

Oferujemy cykl autorskich spotkań, (opartych na programie kaktus stworzonym przez Tomasza Bilickiego, Krzysztofa Durnasia i Mateusza Starostę) prowadzonych przez trenera TUS.

Spotkania odbywają się w grupie do 12 osób. Bardzo istotnym elementem procesu jest dobór do grup – tak, aby grupa do której trafią dzieci służyła ich indywidualnym potrzebom. W tym celu oferujemy bezpłatne konsultacje wstępne.

Co wyróżnia trening TUS w Trampolinie?

• program jest w pełni dostosowywany do potrzeb uczestników grupy
  • zajęcia prowadzone są w atmosferze bezpieczeństwa, szacunku i zrozumienia potrzeb
  • organizujemy kreatywne zabawy, dyskusje, eksplorację świata rówieśników
  • wspieramy potencjał młodego człowieka, jednocześnie kształtując jego umiejętności społeczne oraz wzmacniając poczucie własnej wartości
  • podążamy za potrzebami uczestników i dynamiką grupy
  • zapewniamy spotkanie wstępne kwalifikujące dziecko do grupy
  • dla chętnych stwarzamy możliwość spotkań z trenerem – w trakcie trwania kursu i po jego zakończeniu w celu omówienia obserwacji z uczestnictwa dziecka w zajęciach

Przykładowe obszary, nad którymi pracujemy:

• nawiązywanie i podtrzymywanie kontaktów z rówieśnikami
  • okazywanie uczuć w kontaktach z innymi
  • asertywność
  • radzenie sobie w sytuacjach trudnych i stresujących
  • radzenie sobie w sytuacjach zmiany lub straty
  • budowanie pozytywnego i adekwatnego obrazu siebie
  • wspieranie zachowań służących współpracy w grupie
  • rozwiązywanie konfliktów
  • sztuka dyskusji, nauka argumentacji
  • przyjmowanie krytyki i innego punktu widzenia

Harmonogram spotkań: 18, 25. listopada, 2, 9, 16. grudnia, 13, 20, 27. stycznia, 3, 10. lutego

Ilość: 10 spotkań

Dzień: poniedziałek, godz. 18.00 – 19.30

Koszt: 80zł/ spotkanie

Miejsce: OPUS, ul. Narutowicza 8/ 10, Łódź

Trening Umiejętności Społecznych - najważniejsze Informacje:

1. Formuła grupy jest zamknięta, co znaczy, że przez cały okres zajęć dzieci/ młodzież działa w tej samej grupie rówieśników!

2. Uczestnikiem Treningu Umiejętności Społecznych można zostać po odbyciu spotkania konsultacyjnego rodziców/a z jednym z prowadzących trenerów.

3. Spotkania odbywają się w trybie ciągłym raz w tygodniu, w grupie 8 - 10 osobowej.

4. Spotkania rozpoczynają się  18. listopada 2024r.  i potrwają do 10. lutego - cykl zakłada 10 spotkań: 18, 25. listopada, 2, 9, 16. grudnia, 13, 20, 27. stycznia, 3, 10. lutego

5. Fundacja zastrzega sobie prawo do zmiany terminu spotkania w trakcie trwania cyklu, o czym wcześniej poinformuje wszystkich uczestników.
  6. Spotykamy się w siedzibie Łódzkiej Fundacji „TRAMPOLINA” w Łodzi przy ul. DECA 1, w środy w godzinach

• Grupa 16-18 lat - 18.00 - 19.30
  7. Udział w spotkaniach jest odpłatny: 80,00 zł od osoby za każde spotkanie.

8. Opłaty pobierane są miesięcznie według ilości prowadzonych spotkań, nieobecności nie wpływają na wysokość opłat. Płatności pobierane są z góry za dany miesiąc (wpłaty przed pierwszym spotkaniem w danym miesiącu).

Sylwetka prowadzącego Treningi Umiejętności Społecznych:

RAFAŁ KAMIŃSKI

Polonista, anglista i pedagog z prawie dwudziestoletnim stażem, interwent kryzysowy, edukator pozytywnej dyscypliny dla nauczycieli i rodziców, trener umiejętności społecznych oraz praktyk metody Kids' Skills i I'm Proud of You opartej na podejściu Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Wspólnie z żoną Agnieszką rozwija projekt "Razem w wychowaniu" skupiający nauczycieli i rodziców wokół idei świadomego rodzicielstwa i nauczycielstwa. Prowadzi warsztaty i konsultacje dla nauczycieli i rodziców z zakresu Pozytywnej Dyscypliny. Pracuje jako interwent kryzysowy w Pracowni Wsparcia Psychologicznego „poMOC”.