Zapraszamy Cię do udziału w Kręgu Ojców, czyli spotkaniu, które ma na celu stworzenie bezpiecznej przestrzeni do dzielenia się doświadczeniami, wzajemnego słuchania się i wspólnego szukania rozwiązań problemów, z jakimi borykamy się jako ojcowie.

Najbliższe spotkanie Kręgów dla Ojców Nastolatków odbędzie się 6.05 o godz. 18 - obowiązkowe wcześniejsze zapisy

Każdy z nas jest ojcem dla innych dzieci, z różnymi wyzwaniami i doświadczeniami. Mamy też różne relacje z partnerkami, które niosą ze sobą swoje oczekiwania i potrzeby.

Krąg Ojców to okazja do:

• Otwartej rozmowy o swoich doświadczeniach: każdy z nas ma do opowiedzenia swoją historię. Krąg Ojców to miejsce, gdzie możesz podzielić się swoimi radościami, smutkami, sukcesami i porażkami bez obawy o ocenę.
  • Wzajemnego słuchania: w kręgu każdy ma prawo do głosu, a my wszyscy zobowiązujemy się do uważnego słuchania siebie nawzajem. To nie tylko okazja do wymiany informacji, ale także do budowania więzi i zrozumienia.
  • Wspólnego szukania rozwiązań: razem możemy spojrzeć na nasze problemy z różnych perspektyw i wspólnie szukać rozwiązań, które będą najlepsze dla nas i naszych dzieci.
  • Przeglądania się w lustrze: Krąg Ojców to nie tylko forum wymiany informacji, ale także okazja do refleksji nad własnym ojcostwem. Słuchając innych i dzieląc się swoimi doświadczeniami, możemy lepiej zrozumieć swoje mocne i słabe strony, a także dostrzec błędy, które popełniamy.

Krąg Ojców to nie terapia ani grupa wsparcia. To przede wszystkim przestrzeń do szczerej rozmowy i wspólnego poszukiwania mądrości. Wierzymy, że dzieląc się swoimi doświadczeniami i wzajemnie się wspierając, możemy stać się lepszymi ojcami dla swoich dzieci.

Jeśli czujesz, że potrzebujesz takiej przestrzeni, serdecznie zapraszamy Cię do udziału w Kręgu Ojców.

Miejsce i czas spotkania: Łódzka Fundacja "Trampolina" - 6.05 godz. 18.00

Zasady Kręgu Ojców:

• Poufność: Wszystko, co dzieje się w kręgu, pozostaje w kręgu.
  • Szacunek: Słuchamy się nawzajem z uwagą i bez oceny.
  • Otwartość: Jesteśmy otwarci na różne punkty widzenia i doświadczenia.
  • Akceptacja: Akceptujemy siebie nawzajem takimi, jakimi jesteśmy.

Koszt:  Pierwsze spotkanie to koszt 25zł, od drugiego spotkania to koszt 50zł/os.

Aby się zapisać, kliknij w ten link: Kręgi dla Ojców

Łódzka Fundacja "Trampolina" zastrzega sobie prawo do odwołania bądź przełożenia kręgu ojców, jeśli liczba uczestników będzie wynosiła poniżej 6 ojców.

Krąg Ojców w Łódzkiej Fundacji "Trampolina" prowadzi:

Konrad Dzięcielewski

Od ponad 20 lat pracuje z dziećmi i młodzieżą z różnych środowisk. Prowadzi zajęcia edukacyjne i terapeutyczne dla dzieci i młodzieży. Wspiera dzieci i rodziców w rozwiązywaniu problemów wychowawczych. Podczas prowadzonych spotkań wykazuje się dużą empatią i zrozumieniem dla wnoszonych historii, dzięki temu naturalnie buduje bezpieczną atmosferę, która sprzyja otwieraniu się uczestników. Jest bardzo zaangażowany i wrażliwy na problemy społeczne, dzięki czemu osoby uczestniczące w jego warsztatach, czują się wysłuchane i zaopiekowane. Potrafi stawiać granice i dzięki temu jest świetnym moderatorem grup, które prowadzi.

Ma doświadczenie w prowadzeniu warsztatów i grup wsparcia dla rodziców, podczas których zachęca do budowania otwartych i partnerskich relacji z dziećmi. Szczególnie bliskie jest dla niego wspieranie ojców, gdyż wierzy, że ojcowie odgrywają kluczową rolę w życiu swoich dzieci. Jako ojciec nastolatków ma świadomość, że rodzicielstwo jest niezwykle wymagające i ważne w procesie dorastania nastolatka, dlatego właśnie wspiera rozwój osobisty u ojców. Pomaga im w odkrywaniu i rozwijaniu swoich kompetencji wychowawczych oraz budowaniu pozytywnych relacji z dziećmi.