Następne spotkanie Kręgów Wspierających odbędzie się 13.05 o godz. 18 - obowiązkowe wcześniejsze zapisy

Kręgi Wspierające dla Rodziców nastolatków

Jeśli potrzebujesz:

• podzielić się swoimi doświadczeniami rodzicielskimi
  • być usłyszanym z tym co dla Ciebie ważne w danym momencie
  • być w kontakcie z osobami, które chcą zadbać o relacje rodzinne
  • dzielić się swoimi trudnościami w bezpiecznej atmosferze
  • otrzymać empatię od uczestników kręgów
  • wymieniać się radami i pomysłami na pokonanie trudności
  • wiedzieć, że nie jesteś sam ze swoimi doświadczeniami

to kręgi wspierające są dla Ciebie!

Zapraszamy do uczestnictwa w comiesięcznych spotkaniach.

Intencją utworzenia Kręgów Wspierających w Łódzkiej Fundacji Trampolina jest chęć tworzenia społeczności rodziców nastolatków. Podczas comiesięcznych spotkań rodzice będą mogli podzielić się swoimi emocjami, wątpliwościami bądź poradami dotyczącymi sprawdzonych działań.

Co daje uczestnictwo w Kręgach Wspierających?

• atmosfera sprzyjająca rozmowie,
  • przynależność do grupy - rodzice dzieląc się swoimi problemami mogą liczyć na oparcie w innych rodzicach
  • realny wpływ na zajęcia - to uczestnicy wytyczają kierunek kręgu - decydują o tematach omawianych podczas spotkań
  • możliwość bycia wysłuchanym, bez oceniania i krytyki
  • spotkania prowadzone są pod okiem wykwalifikowanych specjalistów

Częstotliwość: raz w miesiącu

Kiedy: najbliższe spotkanie już 13.05 w godz. 18.00-20.30

Gdzie: Spotkania odbywają się w trybie ciągłym raz w miesiącu w siedzibie Łódzkiej Fundacji „TRAMPOLINA” w Łodzi przy ul. Deca 1

Ilość osób: max 12 uczestników, grupa jest otwarta - obowiązują zapisy

Koszt: Spotkania są nieodpłatne.

Prowadzące: mamy nastolatków i pasjonatki komunikacji empatycznej

Zapisy: Konieczne są zapisy na poszczególne spotkania przez system rezerwacyjny: Kliknij, aby się zapisać!

Zapisy na VIII spotkanie Kręgów Wspierających właśnie ruszyły! Widzimy się 13. maja o godz. 18.00 !

Zapisy na kolejne spotkanie pojawią się po zakończeniu poprzedniego, dlatego śledźcie naszą stronę internetową oraz social media, aby być na bieżąco smile

Sylwetki specjalistów prowadzących Kręgi Wspierające dla Rodziców nastolatków:

Justyna Iwanicz-Bączkowska

Mediatorka i facylitatorka w idei porozumieniowej dr. Marshalla B. Rosenberga. Praktyk IFS, Coachka, Coachka mocnych stron, pasjonatka empatycznej komunikacji. Moja droga z porozumieniem bez przemocy zaczęła się od chęci zmiany komunikacji z moim synem (wtedy 11 lat). Zależało mi, aby nasze relacje były oparte na zaufaniu i aby nie było tylu wybuchów i nerwowości podczas naszych rozmów. Dlatego rozpoczęłam swoją drogę z Porozumieniem bez Przemocy w Fundacji 4Kroki. Idąc na kurs miałam cel poprawienia komunikacji z synem, mężem, zmiany siebie tak aby dbać o innych. A pierwszy kurs skończyłam ze świadomością, że najważniejsze jest zadbać o siebie! Okazać sobie empatię, wysłuchać siebie, uświadomić sobie co jest dla nas ważne w danym momencie, zadbać o swoje zasoby i dopiero wtedy jesteśmy otwarci i gotowi na usłyszenie drugiej osoby. Dziś swoje doświadczenia i wiedzę wykorzystuję do wspierania innych. Mam ogromną wiarę i zaufanie, że uważne słuchanie, empatia potrafią odbudowywać nasze zasoby. Jako mediatorka, praktyczka IFS (Internal Family Systems), coachka wspieram ludzi w różnych sytuacjach życiowych. Od indywidualnego wsparcia w komunikacji po wsparcie w znajdowaniu rozwiązań win-win w konfliktach. Dzielę się z innymi wiedzą o komunikacji empatycznej, wspieram ich poprzez empatyczne sesje i towarzyszę w poznawaniu siebie. Z ciekawością i akceptacją pomagam w nawiązywaniu relacji wewnętrznych i w bardziej świadomym życiu. Pokłady empatii, uważności na siebie i drugiego człowieka, optymizm, a przede wszystkim wiara w ludzi są moimi wewnętrznymi zasobami, z których korzysta świat.

Magdalena Jóźwiak

Jestem założycielką i prezeską Łódzkiej Fundacji „Trampolina” wspierającej rodziców nastolatków, mediatorką w idei Porozumienia Bez Przemocy (NVC), absolwentką studiów podyplomowych na UŁ „Prawo rodzinne z elementami psychologii”. Szerzę ideę budowania relacji rodzinnych w oparciu o wzajemne słyszenie się, szacunek, empatię i uwzględnianie potrzeb każdej strony. Od ośmiu lat jestem na ścieżce własnego rozwoju, w którym pomagają mi dodatkowe kursy, warsztaty oraz sytuacje kryzysowe, które pojawiły się w moim życiu. Własne doświadczenie wykorzystuję do wspierania innych, z intencją towarzyszenia w procesie uzdrawiania relacji, porzucania strategii, które przestały już służyć i podejmowania wyborów zgodnych z aktualnymi pragnieniami. Mam gotowość towarzyszyć rodzicom, gdy czują, że ta rola życiowa staje się zbyt ciężka i jednocześnie pragną szczerych i bliskich relacji w swojej rodzinie. Prywatnie jestem mamą dwójki nastolatków. Na co dzień cenię sobie chwile spokoju, zatrzymania, aby usłyszeć swoje myśli i uczucia, być w kontakcie ze sobą. Moim marzeniem jest życie w harmonii.

Jeżeli chciałbyś wesprzeć nasze działania, to zachęcamy do składania darowizn na cele statutowe Fundacji.

Dane do przelewu:
BNP Paribas Bank Polska S.A.
75 1600 1462 1860 4493 2000 0001
Łódzka Fundacja “Trampolina”
ul. Płk. Prof. Wacława Deca 1, 194-246 Łódź
z dop. “Darowizna na cele statutowe”