Wydarzenia

Minione wydarzenia:

 

Przeczytajcie artykuł o nas - Łódzka Fundacja „Trampolina”. Oferuje nieocenioną pomoc Rodzicom nastolatków

 

Od dzisiaj możecie o nas przeczytać w ostatnim wydaniu Darmowej Gazety Miejskiej - Łódź.pl nr 77/2024 (460)

Bardzo się cieszymy i ogromnie dziękujemy Monice Dolik (Pełnomocnik Prezydenta ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi) za wsparcie mentalne!

 

 

ŁÓDZKIE TARGI EKONOMII SPOŁECZNEJ 2023 w Porcie Łódź

W sobotę 9.09. mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Łódzkich Targach Ekonomii Społecznej. Podczas targów miałyśmy możliwość porozmawiać z Wami, Rodzicami nastolatków o wszystkim tym, co Was nurtuje, martwi i czego potrzebowalibyście od swoich nastolatków.  Co ważne, podczas tej soboty odbyliśmy wiele rozmów z nastolatkami, którzy ze swojej, młodzieńczej, strony powiedzieli Nam o swoich relacjach z rodzicami. Był to dzień bardzo owocny w nawiązywaniu kontaktów z Wami, a dzięki tym rozmowom dokładnie wiemy, jakiego rodzaju wsparcia od nas oczekujecie.

Podczas targów nasza praca została uhonorowana - zostaliśmy wybrani Najlepszy Podmiotem Ekonomii Społecznej!

Ta nagroda jest dla nas niesamowicie ważnym wyróżnieniem. Jej przyznanie dodało nam skrzydeł do działania, więcej możliwości i przestrzeni od rozwijania metod wsparcia. 

 

Dziękujemy <3

Team Trampolina

 

 

20.05.2023 Jedno serce dwa domy - jak wspierać dziecko i siebie w sytuacji rozwodu

dla rodziców nastolatków (11l-19l) Koszt: 150 zł / 3 godziny

Na warsztacie dowiesz się:

 • Jak wspierać dziecko?
 • Jak z nim rozmawiać?
 • Jak nie zrobić krzywdy” dla jego dobra”?
 • Czym martwi się dziecko, jakich problemów może doświadczać, jakie emocje przeżywa w jaki sposób w zależności od wieku może doświadczać kryzysu związanego z rozwodem?
 • W jakie role najczęściej wpisywane są dzieci w trakcie rozwodu?
 • Jakie znaki ostrzegawcze wskazują, że Twojemu dziecku potrzebna jest dodatkowa pomoc?

Ponadto:

 • Jak możesz zadbać o siebie, przejść świadomie etapy żałoby po stracie?
 • Jak budować przymierze rodzicielskie, wpierającą dziecko relację z drugim rodzicem?
 • Co to jest alienacja uczuć rodzicielskich, konflikt lojalnościowy? 
 • Opieka na przemienna, szansa czy pułapka?

 

13.05.2023 Zakończył się kolejny cykl "Szkoły dla rodziców" i to w atmosferze pełnej pozytywnych emocji. 

 

Drodzy uczestnicy, dziękujemy Wam za wspólną podróż, nie tylko do świata nastolatków, ale i w głąb Was samych. Jesteśmy z Was MEGA dumni! Regularnie uczestniczyliście w naszych spotkaniach, a Wasza 100% obecność, pokazywała nam, jak bardzo doceniacie wartość trampolinowych warsztatów ❤. Jesteśmy szczęśliwi, że spotykaliście się w atmosferze wyjątkowej otwartości na siebie nawzajem, z gotowością do dzielenia się własnymi emocjami i doświadczeniami. Nasze wspólnie prześmiane chwile i sytuacje z życia wzięte zostaną z nami już na zawsze! To jest prawdziwa MOC Grupy!!!

 

 

Cykl spotkań warsztatowych dla rodziców dzieci w wieku przednastoletnim (9l-11l).

Prowadząca Marta Szymczyk (Nieszablonowa pedagożka). Koszt: 225 zł / 9 godzin

20.04.2023 cykl 3 spotkań 1 z 3

1 spotkanie warsztatowe. Rozwój emocjonalno-społeczny dziecka i budowanie relacji z dzieckiem. 

Rozwój emocjonalno-społeczny dziecka to jeden z kluczowych aspektów jego codziennego funkcjonowania, zarówno w środowisku rodzinnym, jak i rówieśniczym. W tej sferze dzieci zaczynają poznawać i rozróżniać przeżywane emocje. Zauważają, że mają one wpływ na ich zachowanie, a co za tym idzie relacje interpersonalne. Także te budowane z rodzicami. Dzieci i młodzież nie zawsze jednak potrafią sobie poradzić z emocjami, a strategie reagowania w sytuacjach trudnych bywają różne i często nie przynoszą pożądanych efektów. Dlatego warto zauważyć, że wszystko to, co dzieje się w obszarze rozwoju emocjonalno-społecznego dziecka ma ogromne znaczenie dla "tu i teraz", ale także w jego dorosłym życiu. Również w relacji z rodzicem i niewątpliwie wpływa na jej jakość. Jak zatem budować relację z dzieckiem, by była ona fundamentem dla jego późniejszych kontaktów interpersonalnych? Jak wspierać rozwój emocjonalny dziecka? Na te i inne pytania poszukamy odpowiedzi podczas spotkania z rodzicami dzieci i młodzieży.

 

27.04.2023 cykl 3 spotkań 2 z 3

2 spotkanie warsztatowe. Komunikacja z dzieckiem (z uwzględnieniem nurtu Komunikacji Bez Przemocy).

Ważnym aspektem budowania relacji z dzieckiem jest komunikacja. Jej skuteczność polega na wzajemnym zrozumieniu, uwzględnieniu potrzeb i oczekiwań drugiej osoby, a także zaufaniu. Komunikacja jest także podstawowym elementem w codziennym życiu rodziny. Jednak czy zawsze udaje się nam budować komunikaty oparte na wzajemnym szacunku i zrozumieniu? Niestety nie. Rozmawiając z drugą osobą nie zawsze mamy zasoby do tego, by być cierpliwym czy otwartym na jej potrzeby. Nie zawsze potrafimy też jasno komunikować swoje potrzeby i wyznaczać granice, dlatego warto przyjrzeć się technikom skutecznej komunikacji ze szczególnym uwzględnieniem metody NVC amerykańskiego psychologa Marshalla Rosenberga.

 

18.05.2023 cykl 3 spotkań 3 z 3

3 spotkanie warsztatowe. Jak przygotować się na dorastanie dziecka?

Okres dojrzewania bywa trudny, zarówno dla dziecka, jak i rodziców. Dochodzi do różnorodnych sytuacji, które często nie są zrozumiałe dla żadnej ze stron. Pojawiają się konflikty, nieporozumienia i wzajemny brak wyrozumiałości. Jednak może być to również okres pełen pięknych chwil, które przebiegną w atmosferze wsparcia i pomocy. Jak zatem przygotować się na dorastanie dziecka i czy w ogóle można to zrobić? Na te i inne pytania poszukamy odpowiedzi podczas spotkania z rodzicami dzieci wchodzących w okres dojrzewania.

 

22.04.2023 Pokolenie i-generation

dla rodziców nastolatków (11l-19l) Koszt: 180 zł / 3 godziny 45 minut

Czy wiesz, że Twój nastolatek jest z pokolenie iGEN? Czy wiesz, że Ty możesz być z pokolenia iGEN? O nowych zjawiskach, starych problemach w nowych kontekstach.

Zastanowimy się, co jest ważne dla nastolatków. Czy mają wartości, przećwiczymy piramidę emocji i zachowań. Poszukamy odpowiedzi na pytanie dlaczego tak łatwo dotykają ich kryzysy i czy jest na to jakaś recepta. Odszyfrujemy alfabet pokolenia i-Gen. Prowadzący Krzysztof Durnaś.

(2 moduły 9.30- 11.30 i 12.00-13.45)

  

Chcecie wiedzieć co mówią o Nas w sieci?

Zapraszamy do zakładki PRASA

 

LIVE z  Kasią Malinowską

https://fb.watch/iOZX3tLOQu/

W łódzkiej Fundacji trampolina rozmawialiśmy z Kasią Malinowską o barierach komunikacyjnych z dorastającym dzieckiem i innych ważnych tematach, które dotyczą rodzicielstwa

 

Cykl spotkań warsztatowych "Szkoła dla rodziców nastolatków" w wieku (11l-17l) !

Prowadząca Agnieszka Majewicz. Koszt: 600 zł / 24 godziny (8 spotkań po 3h)

 

Szkoła dla Rodziców nastolatków – Cykl 8 warsztatów (każdy 3 godziny). Początek zajęć 16.03.2023 (czwartek godz. 17:30), ostatnie zajęcia 13.05.2023r. Głównym celem spotkań jest uzyskanie wiedzy i umiejętności do budowania dobrych relacji rodzica z nastolatkiem oraz wzmocnienie kompetencji rodzicielskich.

Warsztaty Szkoła dla Rodziców obejmują następujący zakres tematyczny relacji rodzic nastolatek:

 • Wyrażanie potrzeb i zasad, tak aby były zrozumiałe i respektowane przez wszystkich członków rodziny
 • Trening rozpoznawania, wyrażania i akceptowania uczuć
 • Konstruktywne rozwiązywanie konfliktów i sytuacji kryzysowych
 • Wspieranie procesu usamodzielniania
 • Cele i potrzeby rozwojowe nastolatków z perspektywy możliwości psychologicznych i neurobiologicznych
 • Stosowanie konsekwencji w przypadkach przekraczania lub łamania granic
 •  Potrzeba akceptacji i potrzeba decydowania o sobie u nastolatka
 • Pierwsze relacje, seksualność
 • Zagrożenia wynikające z uzależnień
 • Świat komunikacji wirtualnej w życiu nastolatka

 

Grupy Wsparcia dla rodziców nastolatków (11 – 19 lat) doświadczających depresji, epizodów depresyjnych, samookaleczeń, zaburzeń nastrojów.

Prowadzący Krzysztof Durnaś (PoMOC). Koszt: 180 zł / 9 godzin 

Klikając zapisz się przechodzisz do formularza zapisu na konsultacje wstępne do grupy. Bezpieczeństwo uczestników jest dla Nas kluczowe, dlatego krótką 20 minutowa rozmowa zweryfikujemy czy ten rodzaj pomocy jest Tobie dedykowany. Jeśli nie zaproponujemy inny sposób by wesprzeć Cię w działaniu. Zapraszamy do zapisów do nowej Grupy Wsparcia dla rodziców nastolatków (11 – 19 lat) doświadczających depresji, epizodów depresyjnych, samookaleczeń, zaburzeń nastrojów. Spotkania rozpoczną się wiosną i będą prowadzone we wtorki, co drugi tydzień w godzinach 18:30 – 20:00 w siedzibie Łódzkiej Fundacji „Trampolina”.

Spotkania w kameralnej grupie umożliwiają skupienie się na indywidualnych potrzebach uczestników, a systematyczność spotkań pozwala na dłuższe procesy pracy nad sobą. Dodatkowo, grupa wsparcia jest bezpiecznym miejscem, gdzie można porozmawiać o trudnych tematach, zyskać perspektywę oraz spojrzeć na swoją sytuację z innej strony. Harmonogram spotkań: 4 kwietnia, 18 kwietnia, 9 maja, 23 maja, 6 czerwca, 20 czerwca.

 

25.03.2023 Problemy zdrowia psychicznego u nastolatków, Krzysztof Durnaś

dla rodziców nastolatków (11l-19l) Koszt: 180 zł / 3 godziny 45 minut

Zajęcia adresujemy do rodziców nastolatków. Wspólnie nauczymy się rozpoznawać trudności, które mogą pojawić się w okresie dorastania.

Odpowiemy na pytanie: co to jest zdrowie psychiczne i czy moje dziecko jest zdrowe psychicznie? Nauczymy się zwracać uwagę na objawy takich trudności jak niska samoocena, epizody depresyjne, samouszkodzenia, myśli samobójcze. Nauczymy się słuchać i odczytywać komunikaty niewerbalne. Przećwiczymy jak rozmawiać z dzieckiem w trudnych sytuacjach i gdzie szukać pomocy. Prowadzący Krzysztof Durnaś. Czas spotkania 5 godzin dydaktycznych (2 moduły 9.30- 11.30 i 12.00-13.45)

Pokażę Ci jak zwracać uwagę na objawy takich trudności, jak niska samoocena, epizody depresyjne, samouszkodzenia czy myśli samobójcze. Nauczę jak słuchać i odczytywać komunikaty niewerbalne. Podczas warsztatów przećwiczysz również, jak rozmawiać z dzieckiem w trudnych sytuacjach oraz dowiesz się gdzie szukać pomocy w przypadku pojawienia się problemów z psychiką naszych dzieci.

 

PSYCHOAKTYWACJA | Piotr Bechciński & Krzysztof Ubraniak | Warsztaty dla rodziców nastoletnich dzieci.

 • 24 września "Komunikacja w rodzinie"
 • 27 września warsztat "Motywowanie nastolatków - dlaczego jest tak trudno” 

 

Tak mówią o Trampolinie w sieci:

 

RADIO ŁÓDŹ
 
 
"Rodzice nastolatków często zauważają, że coraz trudniej jest im dogadać się z własnym dzieckiem. Zwykle wynika to z tego, że dziecko chce spędzać więcej czasu z rówieśnikami i nie ma w tym nic złego. Kiedy jednak relacje rówieśnicze wiążą się z zachowaniami ryzykownymi lub wrogością w relacjach z rodzicami, mama lub tata nastolatka może potrzebować wsparcia.

Łódzka Fundacja Trampolina prowadzi grupę wsparcia dla rodziców nastolatków. To miejsce, w którym każdy poszukujący rozwiązań rodzic może podzielić się swoimi problemami. Fundacja organizuje też warsztaty i spotkania, podczas których można dowiedzieć się, jak poprawić relacje w rodzinie.

W audycji Radio Łódź na wieczór 20 września 2022 r. gościliśmy Magdalenę Jóźwiak i Jacka Derdę z Łódzkiej Fundacji Trampolina. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy:"

źródło: https://radiolodz.pl/czy-trudno-byc-rodzicem-nastolatka,93820/?fbclid=IwAR2CTSsAcGIeRetlTonH8lcEFPTNqasAu9vAvm1nufWUvVmMsSezBJywfQo

Czy trudno być rodzicem nastolatka? - Radio Łódź (radiolodz.pl)

 

KANAŁ OTVM

Część 1 https://www.youtube.com/watch?v=TDXZQyz4od0

Część 2 https://www.youtube.com/watch?v=iPoHfWym-I4

 

LODZ.TVP.PL

https://lodz.tvp.pl/56166798/pomoc-w-budowaniu-relacji-powstala-fundacja-trampolina?fbclid=IwAR1WptzO35vmsuWUq_HG9Z09BhNLekwPtpylyM3qILaNHnxZdzbj8znU7ng

 

 • Tak piszą o Trampolinie Gazety drukowane i wydania on-line:

LIFE IN Łódzkie

https://lifein.pl/tag/lodzka-fundacja-trampolina/ 

Pozwólmy nastolatkowi pójść swoją drogą, dając mu więcej swobody, pokazujemy mu, że chcemy o niego zadbać. Wiem, że brzmi to nieco przekornie, ale tak warto zrobić, choć to trudne. Większość rodziców wciąż chce być kontrolerem. Jak kontroler lotu, a przecież dziecko nie jest samolotem. Jest takie określenie, że są rodzice kosiarki i helikoptery. Kosiarki zrobią wszystko, aby dziecko się nie potknęło nawet o źdźbło trawy, a rodzice helikoptery latają nad nim i nadzorują każdy ruch, chcą wiedzieć wszystko.
O trudnych relacjach z nastolatkami rozmawiamy z Magdaleną Jóźwiak i Jackiem Derdą, założycielami Łódzka Fundacja Trampolina?

O tym, jak ważna jest akceptacja, wsparcie i odpuszczenie w niełatwym kontakcie z nastolatkami rozmawiamy z Magdaleną Jóźwiak i Jackiem Derdą, założycielami Łódzkiej Fundacji…

Redaktor: p.Beata Sakowska

 

 

GAZETA WYBORCZA

https://lodz.wyborcza.pl/lodz/7,35136,29246958,lodzka-fundacja-trampolina-czyli-jak-sie-odbic-od-klopotow.html 

Uczono nas, jak zajmować się niemowlakiem, ale do wychowywania nastolatka nikt nas nie przygotował - mówią rodzice. Koło ratunkowe rzuca im Łódzka Fundacja "Trampolina", podpowiadając, jak odbudować relacje z dziećmi.

Dziennikarka: p.  

 

I-Gen. Artykuł napisany przez Krzysztof Durnaś i Łódzką Fundację Trampolina już w sieci 

Strefa edukacji  Pokolenie iGen. Pokolenie Google. Płatki śniegu. Ekranolatki. Jakie są współczesne nastolatki? Jak z nimi rozmawiać? | Strefa Edukacji 

Dziennik Łódzki Pokolenie iGen. Pokolenie Google. Płatki śniegu. Ekranolatki. Jakie są współczesne nastolatki? Jak z nimi rozmawiać? | Dziennik Łódzki (dzienniklodzki.pl)

Express Ilustrowany Pokolenie iGen. Pokolenie Google. Płatki śniegu. Ekranolatki. Jakie są współczesne nastolatki? Jak z nimi rozmawiać? | Express Ilustrowany

 

 

 • Artykuł Trampoliny już w sieci:

SUPERMAMY.PAPILOT.PL

https://supermamy.papilot.pl/dziecko/wychowanie/16763/rodzice-nastolatkow-musza-walczyc-takze-o-siebie 

STREFA EDUKACJI.PL

https://strefaedukacji.pl/jak-wspierac-dziecko-w-trudnym-okresie-dojrzewania-a-jednoczesnie-nie-zgubic-siebie-rady-psychologow-dla-rodzicow-nastolatkow/ar/c5-17085479 

SZCZYPTALUKSUSU.PL

https://szczyptaluksusu.pl/rodzice-nastolatkow-musza-walczyc-takze-o-siebie/

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid02RNM7sch89RCVtP1vRwqeGLeR1BvoFa5Y1uekexXhRQCmcdNtCAM23yBj3N3yFwPTl&id=100057405011795

IMPERIUM KOBIET ikmag.pl

https://www.ikmag.pl/rodzice-nastolatkow-musza-walczyc-takze-o-siebie/

 

 • Wolicie słuchać? Zapraszamy na Spotyfi:) :

LUDZKIE NGO | 

To kolejny odcinek podcastu Ludzkie Ngo. Moim i Waszym gościem jest Magda Jóźwiak i Jacek Derda z Łódzkiej Fundacji “Trampolina”. Dowiecie się czy łatwo być rodzicem nastolatka, co zrobić kiedy sobie nie radzimy z tą rolą, a także co spowodowało, że nie mając wykształcenia psychologicznego stworzyli miejsce dla rodziców, którzy mają problemy ze swoimi dorastającymi dziećmi.

https://spotifyanchor-web.app.link/e/U2I5Uivq8vb

 

 • Wspólne akcje i działania:

FABRYKA AKTYWNOŚCI MIEJSKIEJ | Agata Kobylińska Pełnomocniczka Prezydent Miasta Łodzi w: Urząd Miasta Łodzi

 

 • 8 Listopada 2022 Kampania 19 dni  „Pracy z Emocjami” Nieszablonowa pedagożka, Marta Szymczyk

https://www.facebook.com/lodzkafundacjatrampolina/photos/pcb.508281564542592/508281334542615/ 

 

 • 18 pażdziernik 2022 Pokolenie i-generation w ramach cyklu spotkań 

Krzysztof Durnaś

https://www.facebook.com/lodzkafundacjatrampolina/photos/a.212128937491191/492974576073291/ 

 

 • 10 października Nastolatki na krawędzi - Światowy dzień Zdrowia Psychicznego

Aleksandrą Denys, Krzysztof Durnaś, Katarzyna Romanowska-Dobrowolska poruszający panel nt. Depresji u osób młodych pt. "Nastolatki na krawędzi".
Zapraszamy na niego rodziców, opiekunów oraz osoby zainteresowane tematem depresji młodych. 

https://www.facebook.com/events/797891984860515?ref=newsfeed 

 

 • CYKL SPOTKAŃ DLA PYCHOLOGÓW I PEDAGOGÓW SZKOLNYCH "Praca z Młodzieżą - nowe wyzwania w obliczu ostatnich dynamicznych zmian"

Bezpłatne spotkanie zamknięte dla psychologów i pedagogów szkolnych. 

 

BEZPŁATNY CYKL SPOTKAŃ DLA PEDAGOGÓW I PSYCHOLOGÓW SZKOLNYCH W FABRYCE AKTYWNOŚCI MIEJSKIEJ

23.02.2023

https://www.facebook.com/photo/?fbid=186887893976317&set=pcb.186888007309639 

Łódzka Fundacja Trampolina była współorganizatorem Konferencji eksperckiej dla psychologów/psycholożek i pedagogów/pedagożek ze szkół oraz placówek oświatowych - „Oblicza depresji wśród dzieci i młodzieży”. Do współpracy zaprosiliśmy Tomasz Bilicki oraz Marta Szymczyk. Dziękujemy Wam za za wzięcie udziału w wydarzeniu oraz świetnie przeprowadzony panel ekspercki.
 
06.10.2022
Dzisiaj w Fabryka Aktywności Miejskiej dzięki współpracy z Fabryką Aktywności Miejskiej odbyły się warsztaty dla psychologów i pedagogów szkolnych odnośnie problemów zdrowia psychicznego młodzieży ?, które mieliśmy przyjemność współtworzyć.
 
 
RADIO ŁÓDŹ
 
 
"Rodzice nastolatków często zauważają, że coraz trudniej jest im dogadać się z własnym dzieckiem. Zwykle wynika to z tego, że dziecko chce spędzać więcej czasu z rówieśnikami i nie ma w tym nic złego. Kiedy jednak relacje rówieśnicze wiążą się z zachowaniami ryzykownymi lub wrogością w relacjach z rodzicami, mama lub tata nastolatka może potrzebować wsparcia.

Łódzka Fundacja Trampolina prowadzi grupę wsparcia dla rodziców nastolatków. To miejsce, w którym każdy poszukujący rozwiązań rodzic może podzielić się swoimi problemami. Fundacja organizuje też warsztaty i spotkania, podczas których można dowiedzieć się, jak poprawić relacje w rodzinie.

W audycji Radio Łódź na wieczór 20 września 2022 r. gościliśmy Magdalenę Jóźwiak i Jacka Derdę z Łódzkiej Fundacji Trampolina. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy:"

źródło: https://radiolodz.pl/czy-trudno-byc-rodzicem-nastolatka,93820/?fbclid=IwAR2CTSsAcGIeRetlTonH8lcEFPTNqasAu9vAvm1nufWUvVmMsSezBJywfQo

 

KANAŁ OTVM

Część 1 https://www.youtube.com/watch?v=TDXZQyz4od0

Część 2 https://www.youtube.com/watch?v=iPoHfWym-I4

 

LODZ.TVP.PL

https://lodz.tvp.pl/56166798/pomoc-w-budowaniu-relacji-powstala-fundacja-trampolina?fbclid=IwAR1WptzO35vmsuWUq_HG9Z09BhNLekwPtpylyM3qILaNHnxZdzbj8znU7ng

 

 

Kontakt:

 

Łódzka Fundacja „TRAMPOLINA”  Płk. Prof. Wacława Deca 1, 94-246 Łódź         

KRS 0000850153   NIP 947 20 02 554   REGON 386527024

email: kontakt@lodzkafundacjatrampolina.pl

tel. + 48 533 773 713 lub 530 759 439

 

Nasz rachunek bankowy:

BNP Paribas Bank Polska S.A.  75 1600 1462 1860 4493 2000 0001                                                           

Sorry, this website uses features that your browser doesn’t support. Upgrade to a newer version of Firefox, Chrome, Safari, or Edge and you’ll be all set.