Masz czasem poczucie, że nie rozumiesz swojego dziecka, jego zachowań i pragniesz tylko, żeby w końcu było spokojnie?

Zdarza Ci się czuć, że atmosfera w domu staje się nie do zniesienia, a Ty przeżywasz bezradność i frustrację?

Zastanawiasz się, jak być rodzicem wspierającym i jednocześnie stawiać jasne granice?

A może po prostu chcesz poprawić swoje relacje z dzieckiem, popracować nad sposobami komunikacji w rodzinie?

Zapraszamy na stacjonarne warsztaty Pozytywnej Dyscypliny, dzięki którym dowiesz się:

- dlaczego dzieci źle się zachowują,

- jak reagować na trudne zachowania swojego dziecka,
- jak mówić, żeby dzieci słuchały i chciały współpracować,
- jak zastąpić kary innymi przynoszącymi efekty technikami,
- w jaki sposób zadbać o emocje swoje i dziecka,
- jakich narzędzi wychowawczych użyć, aby pomóc dziecku budować kluczowe kompetencje życiowe takie jak: umiejętność rozwiązywania problemów, empatia, asertywność, szacunek do siebie i innych oraz co zrobić, żeby mieć więcej radości z rodzicielstwa.

Pozytywna Dyscyplina to zestaw konkretnych narzędzi, które służą rozwijaniu kompetencji życiowych dzieci i jednocześnie pomagają zbudować relację z nimi opartą na wzajemnym szacunku i zrozumieniu. To system wychowawczy oparty na równowadze pomiędzy zbytnią pobłażliwością a przesadną surowością.

PROGRAM SZKOLENIA POZYTYWNEJ DYSCYPLINY (PD):

Szkolenie 15-godzinne zaplanowane jest w pięciu blokach tematycznych:

1.Jak budować autorytet rodzica według PD?

-Wyjaśnimy, jakie są filary Pozytywnej Dyscypliny.

-Zdiagnozujemy, jaki jest Państwa styl wychowawczy. Jakie są jego mocne i słabe strony?

-Określimy cele i kierunki działań wychowawczych.

-Sprawdzimy, czy można być rodzicem uprzejmym i stanowczym jednocześnie.

-Pokażemy, co to jest modelowanie i na czym polega jego moc.

1. Skąd się biorą trudne zachowania dzieci i jak sobie z nimi radzić?

-Zastanowimy się, dlaczego dzieci "źle" się zachowują.

-Przeanalizujemy cztery błędne strategie zachowania i pokażemy metody postępowania, które będą dostosowane do każdej z tych strategii.

-Wyjaśnimy, jak nasz mózg reaguje na silne emocje i jakie są tego konsekwencje dla naszych interakcji w szkole.

1. Kary i nagrody - czy jesteśmy na nie skazani?

-Omówimy, skutki stosowania kar i nagród.

-Wyjaśnimy różnice między logiczną a naturalną konsekwencją.

-Poznamy techniki skupiania się na rozwiązaniu i pozytywnej przerwy.

1. Jak wspierać, motywować i budować poczucie własnej wartości u dzieci?

-Omówimy różnice między pochwałą i zachętą.

-Pokażemy wartość pytań pełnych ciekawości.

-Zastanowimy się, jak uniknąć etykietowania dzieci.

-Pokażemy, jakie metody mogą być pomocne w motywowaniu dzieci.

1. Jak wykorzystywać narzędzia pozytywnej dyscypliny na co dzień?

-Poznamy nowe narzędzia pozytywnej dyscypliny.

-Poszukamy rozwiązań trudnych dla Was sytuacji domowych.

-Wymienimy się doświadczeniami między rodzicami.

-Określicie Wasze priorytety życiowe i przyjrzycie się, jak one wpływają na relacje z innymi.

Na warsztatach zapoznamy Was z odrobiną niezbędnej teorii, jednak przede wszystkim będziemy praktykować i trenować konkretne techniki wychowawcze, dzielić się doświadczeniami i dawać sobie wsparcie w pokonywaniu wyzwań rodzicielskich.

Harmonogram spotkań: 10 i 17 listopada

Ilość: 2 warsztaty

Dzień: niedziela, godz. 9.00 – 15.00

Koszt: 675zł/ cykl

Miejsce: Łódzka Fundacja "Trampolina", ul. Deca 1, Łódź - Złotno

UWAGA! ZAPISZ SIĘ WRAZ Z PARTNEREM/ PARTNERKĄ A KAŻDE Z WAS ZAPŁACI 600 zł/ os.!

WEŹ ZE SOBĄ ZNAJOMĄ/ ZNAJOMEGO A KAŻDE Z WAS ZAPŁACI RÓWNIEŻ 600 zł/ os.!

Sylwetki specjalistów prowadzących warsztaty Pozytywnej Dyscypliny:

AGNIESZKA KAMIŃSKA

Polonistka, pedagożka specjalna (oligo-, surdo- i tyflopedagożka), trenerka regulacji emocji, trenerka umiejętności społecznych, terapeutka bilateralna, certyfikowana edukatorka pozytywnej dyscypliny dla rodziców i nauczycielinauczycielka MCP - Kurs Rodzicielstwo z Uważnością i Współczuciem w trakcie certyfikacji w Polskim Instytucie Mindfulness, studentka 4. roku psychologii. Współautorka pakietu edukacyjnego dla klas 1-3 “Tropiciele” WSiP. Oprócz codziennej pracy w szkole integracyjnej oraz indywidualnej pracy z uczniami, prowadzi warsztaty, podczas których wspiera nauczycieli i rodziców w budowaniu wartościowych relacji z dziećmi, rozumieniu trudnych zachowań i rozwijaniu kompetencji życiowych.

RAFAŁ KAMIŃSKI

Polonista, anglista i pedagog z prawie dwudziestoletnim stażem, interwent kryzysowy, edukator pozytywnej dyscypliny dla nauczycieli i rodziców, trener umiejętności społecznych oraz praktyk metody Kids' Skills i I'm Proud of You opartej na podejściu Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Wspólnie z żoną Agnieszką rozwija projekt "Razem w wychowaniu" skupiający nauczycieli i rodziców wokół idei świadomego rodzicielstwa i nauczycielstwa. Prowadzi warsztaty i konsultacje dla nauczycieli i rodziców z zakresu Pozytywnej Dyscypliny. Pracuje jako interwent kryzysowy w Pracowni Wsparcia Psychologicznego „poMOC”.