Zespół Łódzkiej Fundacji Trampolina

Terapeuci

 

ALEKSANDRA KUBIAK

Jestem specjalistką Counsellingu Gestalt (ukończyłam Szkołę Counsellingu Gestalt w Krakowie - marzec 2022r), certyfikowaną specjalistką terapii uzależnień, absolwentką Studium Pracowników Służb Społecznych i Uniwersytetu Łódzkiego (magister pedagogiki resocjalizacycjnej).

Posiadam 24 letni staż pracy. Pierwsze 2 lata jako pracownik socjalny w Szpitalu im. Pirogowa w Łodzi, potem ok. 13 lat w ośrodkach terapii uzależnień dla dzieci i młodzieży Stowarzyszenia MONAR. 

Obecnie pracuję w Poradni Profilaktyki Leczenia i Terapii Uzależnień w Łodzi z młodzieżą i dorosłymi (realizując wiele programów pomocowych znajdujących się w ofercie Poradni).

Sama odbyłam ok 6 letnią terapię w nurcie Gestalt.

Praca z Drugim człowiekiem ciekawi mnie i inspiruje do rozwoju, uczenia się. Ostatnio wzięłam udział w warsztacie “Ciało i Ucieleśniona obecność w terapii BodyMind Gestalt” z Arye Bursztyn. Ten aspekt pracy: świadoma Obecność i towarzyszenie Drugiemu najbardziej mnie ostatnio porusza i pociąga. 

Poza pracą jestem partnerką i mamą dwóch synków. Bardzo lubimy rodzinnie podróżować, smakować, wąchać różne miejsca. Moją największą pasją jest muzyka (śpiewam w Jazzowym Chórze Wytwórni, który istnieje w Łodzi od 10 lat i nadal kocham jeździć na koncerty i chłonąć energię tych co dają MUZYKĘ).

 

 

 

AGNIESZKA BUJAKIEWICZ

Jestem socjolożką, Certyfikowaną Specjalistką Psychoterapii Uzależnień, Counsellorką Gestalt na ostatnim roku szkolenia w Centrum Counsellingu Gestalt w Krakowie. Na przestrzeni ponad 20 lat pracy zawodowej uczestniczyłam w wielu warsztatach, treningach, szkoleniach zwiększających moje kwalifikacje zawodowe zarówno w obszarze prowadzenia terapii indywidualnej, jak i grupowej.

Odbyłam własną psychoterapię w nurcie Gestalt.

Początek mojej pracy zawodowej i pomagania innym wiąże się z Ośrodkiem Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień Stowarzyszenia MONAR w Łodzi i Ozorkowie, w którym pracowałam z dziećmi i młodzieżą uzależnioną od substancji psychoaktywnych indywidualnie i grupowo przez 17 lat. Obecnie pracuję w Szpitalu Psychiatrycznym im. J. Babińskiego  w Łodzi w Wojewódzkim Ośrodku Leczenia Uzależnień, gdzie zajmuję się psychoterapią indywidualną osób dorosłych. Współpracuję także z Prywatnym Ośrodkiem Terapii i Terapii Uzależnień dla Młodzieży „Ku dobremu” w Kudowie-Zdrój.

Pracuję z młodzieżą  i osobami  dorosłymi głównie w obszarze uzależnień, współuzależnienia. Prowadzę terapię indywidualną, konsultacje dla osób doświadczających problemów w obszarze zachowań, emocji, relacji z innymi osobami, potrzebujących wsparcia w trudnym dla siebie momencie w życiu.

W pracy terapeutycznej bliskie jest mi podejście humanistyczne, psychoterapia Gestalt.

Prywatnie jestem mamą dorosłego już syna oraz nastoletniej córki.

Mam to szczęście, iż moja praca jest moją pasją. Lubię spotkania z ludźmi, towarzyszenie im w samorozwoju. Uwielbiam kontakt z naturą, spacery oraz zwierzęta. Cenię sobie czas spędzany w gronie rodziny i przyjaciół.

 

 

 

EWA ZAWISTOWSKA

 

Psychoterapię postrzegam jako spotkanie, w którym moi klienci mogą poczuć się, czasem po raz pierwszy w życiu, naprawdę  zauważeni, wysłuchani i zaakceptowani.

Pracuję z osobami dorosłymi holistyczne, uwzględniając fakt, że mamy nie tylko umysł, ale również ciało i serce, oraz funkcjonujemy w określonym środowisku rodzinnym, zawodowym i społecznym.

Wierzę, że każdy człowiek doświadczający trudności ma możliwość ich przezwyciężenia i przeżywania swojego życia w sposób bardziej satysfakcjonujący. Szczególnie bliskie jest mi wspieranie rodziców w budowaniu dobrych relacji z nastolatkami oraz osób chcących poradzić sobie z kompulsywnym objadaniem się.

Zapraszam cię na spotkanie jeśli:

  • odczuwasz smutek, pustkę, obniżony nastrój, masz poczucie utknięcia w martwym punkcie
  • doświadczasz trudności w relacjach z innymi ludźmi
  • masz zaburzenia odżywiania (objadanie się, bulimia, anoreksja)
  • masz problemy ze snem, dolegliwości fizyczne mimo braku jasnych przyczyn medycznych
  • doświadczasz niepokoju, lęku, miewasz ataki paniki
  • chcesz skuteczniej radzić sobie z sytuacjami jakie niesie ze sobą życie.

Jestem psychoterapeutką Gestalt, w trakcie certyfikacji przez European Association for Gestalt Therapy (EAGT).

Prywatnie jestem żoną i mamą dwójki nastolatków.

Mam bogate doświadczenie życiowe i zawodowe w pracy z ludźmi, również w środowisku biznesowym. Jestem dyplomowanym coachem i mentorem.

Interesuję się pracą z ciałem i jej wykorzystaniem w procesie psychoterapii, dietetyką oraz tematem  zaburzeń odżywiania.

Uwielbiam czytać książki, które pomagają zaglądać w siebie oraz inspirują. Górskie wędrówki i joga pomagają mi nabrać dystansu do codzienności, a taniec i spotkania z przyjaciółmi dają dużo radości.

 

 

AGNIESZKA MAJEWICZ

Socjoterapeuta, psychoterapeuta.

Ukończyłam 3 letnią szkołę psychoterapii dziecka i rodziny w nurcie systemowym oraz 4,5 letni Kurs Pychoterapii w Polskim Instytucie Ericksonowskim - akredytowany przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, obecnie w trakcie certyfikacji w PTP. Od wielu lat superwizuję swoją pracę.
Prowadzę psychoterapię rodzinną, małżeńską i indywidualną, a także terapię osób z zaburzeniami nerwicowymi, depresyjnymi oraz znajdującymi się w sytuacji kryzysowej w podejściu Ericksonowskim (strategicznym).
Doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą zdobywam m.in. dzięki wieloletniej pracy w poradni psychologiczno-pedagogicznej i poradni zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży, gdzie zajmuję się psychoterapią indywidualną i rodzinną. Jestem autorem kilku programów terapeutycznych skierowanych do dzieci i młodzieży, koncentrujących się na rozwijaniu inteligencji emocjonalnej, które realizowane są w szkołach.
Byłam realizatorem programu profilaktycznego dotyczącego przesiewowego badania młodzieży pod kątem objawów depresji i prowadziłam terapię grupową dla tej grupy.
Jestem realizatorem i trenerem programu „ Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”.
Prywatnie jestem mamą dwóch dorosłych już córek, miłośniczką zwierząt, szczęśliwą posiadaczką 2 kotów i psa.


Ostatnio wolny czas pochłania ogród, który stał się nieoczekiwaną pasją. Podróże małe i duże, szczególnie i wyjątkowo zawsze czuję się we Włoszech.

 

 

 

AGNIESZKA RUTKOWSKA

Specjalista terapii uzależnień.

Magister pedagogiki społecznej w zakresie pracy opiekuńczej i socjalno-wychowawczej na Uniwersytecie Łódzkim. Socjoterapeutka.

Prowadzi spotkania indywidualne z młodzieżą z zakresu uzależnień od substancji oraz uzależnień od multimediów.

 

PAWEŁ CIOŁKOWSKI

 
Pedagog, trener, terapeuta w nurcie skoncentrowanym na rozwiązaniu - w procesie szkolenia. Doświadczenie w pracy terapeutycznej m.in.: w Poradni Profilaktyki i Terapii Uzależnień Monar, Domu Samotnej Matki w Łodzi, Regionalnym Centrum Terapii Bezdomności, Klubie Profilaktyki Środowiskowej "Piekarnia wartości". Pasjonat natury i przyrody, łucznictwa oraz biegów terenowych

MARTA OLEJNICZAK

 

Kulturoznawczyni, obecnie w procesie szkolenia w Wielkopolskiej Szkole Psychoterapii Gestalt. 

Absolwentka Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego i studiów podyplomowych menadżer kultury na SGH w Warszawie. Współkuratorka i producentka projektów artystycznych i edukacyjnych, w tym wielu kierowanych do dzieci i młodzieży. 

Wspiera osoby dorosłe, które doświadczają poczucia osamotniania, smutku, bezradności, kryzysów zawodowych i rodzinnych. Próbują budować satysfakcjonujące relacje z innymi i tym, które nie potrafią poradzić sobie ze stresem, atakami paniki, perfekcjonizmem, żałobą czy stratą. Pracuje z osobami borykającymi się z niskim poczuciem własnej wartości, perfekcjonizmem czy prokrastynacją.

 

 

Pedagog szkolny

MARTA SZYMCZYK

 

Jestem pedagożką, nauczycielką z ponad 10-letnim stażem i doświadczeniem zawodowym zdobywanym w różnych typach szkół, m.in. w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Obecnie studiuję psychologię. 

Na co dzień współpracuję z dziećmi i młodzieżą, ich rodzicami, a także z wieloma organizacjami pozarządowymi działającymi na ich rzecz.

Prowadzę stronę poświęconą edukacji na FB „Nieszablonowa pedagożka”: https://www.facebook.com/nieszablonowapedagozka . To przestrzeń, w której dzielę się swoimi pomysłami na działania z dziećmi i młodzieżą.

W swojej codziennej pracy wspieram także rodziców/opiekunów w wychowaniu dzieci i młodzieży, bo mam świadomość, że nie jest to łatwe zadanie. W kontakcie z drugim człowiekiem stawiam przede wszystkim na szacunek, akceptację oraz wzajemne zaufanie. Moim celem jest rozwijanie wiedzy z zakresu emocji, sposobów radzenia sobie z nimi, ale także edukacja z zakresu komunikacji interpersonalnej. Uważam, że wzajemne zrozumienie i uważność na swoje potrzeby to klucz do sukcesu w budowaniu relacji. Traktuję to jako cel nadrzędny w swojej pracy. 

Prywatnie jestem żoną i mamą wspaniałej córeczki. Uwielbiam czytać książki, chodzić po górach i podróżować."

 

 

Psycholog

DOMINIKA KOTKOWSKA

Absolwentka jednolitych studiów magisterskich na kierunku psychologia na Uniwersytecie Łódzkim. 

Doświadczenie zdobywała w pracy z dziećmi i młodzieżą m.in. w Centrum TUiTAM oraz Centrum Futurum. Systematycznie poszerza swoją wiedzę na licznych szkoleniach dotyczących przede wszystkim pracy z nastolatkami oraz rodzinami.


W swojej pracy wspiera dzieci i młodzież przede wszystkim w zakresie problemów z komunikacją, budowaniem relacji, obniżoną samooceną, zaburzeniami lękowymi. Pasjonuje się także tematyką psychologii rodziny i wychowania - pomaga rodzicom/opiekunom w sytuacji kryzysu oraz w budowaniu zdrowych i satysfakcjonujących relacji z dziećmi

 

Radca prawny

JAKUB SUDOMIR

 

Radca prawny. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Od ponad 20 lat prowadzący praktykę w ramach własnej kancelarii. Specjalista z dziedziny prawa cywilnego i gospodarczego, z bogatym doświadczeniem z zakresu praktyki sądowej.

Specjalizuje się w zakresie obsługi prawnej podmiotów gospodarczych. W ramach swej działalności zajmuje się także zagadnieniami prawnych aspektów funkcjonowania rodziny i problemów w niej występujących. Nie obca jest mu praca z potrzebującymi, także w aspekcie pro bono.

Prywatnie ojciec trzech córek, a w wolnych chwilach miłośnik muzyki klasycznej.

 

 


 

 

Łódzka Fundacja „TRAMPOLINA”  Płk. Prof. Wacława Deca 1, 94-246 Łódź         

KRS 0000850153   NIP 947 20 02 554   REGON 386527024

email: kontakt@lodzkafundacjatrampolina.pl

tel. + 48 533 773 713

 

Nasz rachunek bankowy:

BNP Paribas Bank Polska S.A.  75 1600 1462 1860 4493 2000 0001

                                                                            

Sorry, this website uses features that your browser doesn’t support. Upgrade to a newer version of Firefox, Chrome, Safari, or Edge and you’ll be all set.