„Rodzicielstwo z uważnością i współczuciem”

"Myślę, że jako rodzice i tak mamy już sporo na swoich barkach, a często obciążenie to tylko się zwiększa. Niektórzy narzekają na brak poczucia bezpieczeństwa i spadek umiejętności rodzicielskich w dzisiejszych czasach, inni zaś uważają, że rodziny nie spędzają już wystarczająco dużo czasu razem. Są też tacy, którzy utrzymują, że wszystko wiedzą najlepiej i zasiewają w innych lęk, ostrzegając przed najróżniejszymi możliwymi katastrofami; (...) Słyszy się najróżniejsze, często sprzeczne opinie ekspertów na temat rodzicielstwa, co prowadzi do wzrastającej presji, by być doskonałym (...).”

("My, rodzice, jesteśmy tylko ludźmi" J. Mangold)

"MY RODZICE, JESTEŚMY TYLKO LUDŹMI"

Poszukujemy narzędzi do budowania lepszych relacji z dziećmi, próbujemy, popełniamy błędy, obwiniamy się, mamy wyrzuty sumienia... A gdyby tak spojrzeć na siebie i swoje starania z życzliwością i współczuciem?

Ten kurs jest dla rodziców i o rodzicach. Koncentruje się na rodzicielskich emocjach, potrzebach, często trudnych doświadczeniach i wątpliwościach. Pomaga być w rodzicielstwie bez wyrzutów sumienia z większą lekkością i radością.

Jeśli jesteś rodzicem, który:

• czuje się czasem zagubiony w swojej rodzicielskiej roli,
  • chce lepiej zrozumieć siebie,
  • pragnie rozwijać uważność, akceptację i współczucie dla siebie i bliskich,
  • potrzebuje budować zaufanie do samego siebie,
  • marzy by porzucić presję dążenia do rodzicielskiej doskonałości,
  • chce cieszyć się rodzicielstwem bez poczucia winy,
  • potrzebuje lepiej radzić sobie z rodzicielskim stresem,
  • pragnie pielęgnować szczęście i budować silniejszą więź z dzieckiem,

zapraszamy Cię na cykl 10 spotkań programu Mindful Compassionate Parenting dedykowanego rodzicom i opiekunom, podczas których będziemy uczuć się, jak wprowadzać uważność i współczucie dla siebie w codziennym rodzinnym życiu. W kursie możesz wziąć udział bez względu na wcześniejsze doświadczenie z tematem uważności. Podczas spotkań zapoznasz się z teorią dotyczącą tematu tygodnia, będziesz miał okazję wziąć udział w krótkich medytacjach i ćwiczeniach rozwijających uważność i współczucie oraz wymienić się doświadczeniami z wykonywanych praktyk.

W ramach kursu otrzymujesz udział w 10 spotkaniach, podręcznik w formacie pdf z wprowadzeniami do tematów spotkań oraz nagrania praktyk w plikach audio.

Harmonogram spotkań: 18, 25 listopada; 2, 9, 16 grudnia; 13, 20, 27 stycznia; 3, 10 lutego

Ilość: 10 warsztatów

Dzień: poniedziałek, godz. 18.00 – 19.30

Koszt: 80 zł/ spotkanie - 800 zł/ cykl

Miejsce: Łódzka Fundacja „Trampolina”, ul. Deca 1, Łódź

Tematy spotkań:
Tydzień 1: Odkrywanie uważności i reaktywności na stres.
Tydzień 2: Uważność, stres, ewolucja.
Tydzień 3: Stres i rodzicielskie pułapki optymalizacji.
Tydzień 4: Jak rozwijać wewnętrzną siłę? Współczucie dla siebie.
Tydzień 5: Współczucie jako motywacja dla siebie w roli rodzica.
Tydzień 6: Cztery postawy wspierające równowagę rodzicielską.
Tydzień 7: Rozwijanie pozytywnej perspektywy
Tydzień 8: Życie rodzinne i konflikty.
Tydzień 9: Rodzicielskie granice i ograniczenia.
Tydzień 10: Życie w pełni.

Sylwetka specjalistki prowadzącej warsztaty Mindfulness dla Rodziców Nastolatków:

AGNIESZKA KAMIŃSKA

Polonistka, pedagożka specjalna (oligo-, surdo- i tyflopedagożka), trenerka regulacji emocji, trenerka umiejętności społecznych, terapeutka bilateralna, certyfikowana edukatorka pozytywnej dyscypliny dla rodziców i nauczycielinauczycielka MCP - Kurs Rodzicielstwo z Uważnością i Współczuciem w trakcie certyfikacji w Polskim Instytucie Mindfulness, studentka 4. roku psychologii. Współautorka pakietu edukacyjnego dla klas 1-3 “Tropiciele” WSiP. Oprócz codziennej pracy w szkole integracyjnej oraz indywidualnej pracy z uczniami, prowadzi warsztaty, podczas których wspiera nauczycieli i rodziców w budowaniu wartościowych relacji z dziećmi, rozumieniu trudnych zachowań i rozwijaniu kompetencji życiowych.